Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

2022 Ford F-150 Raptor R

 

Spis treści

Ford F-150 Raptor R

Najmocniejszy Raptor w historii – wyposażony w 5,2-litrowy V8, rozwija moc 700 koni mechanicznych i generuje ponad 850 Nm momentu obrotowego.

Oddział Ford Performance udoskonalił układ dolotowy wraz z osprzętem kompresora, aby zoptymalizować moment obrotowy w dolnym i średnim zakresie obrotów. Raptor otrzymał potężną chłodnice oleju jak i powiększoną miskę, która ma za zadnie utrzymywać odpowiednie temperatury pracy jednostki napędowej. Silnik jest zespolony z 10-biegową skrzynią SelectShift, która świetnie sobie radzi w ciężkich warunkach.

fot/ Fordmedia.com

Tylne zawieszenie jest wyposażone w wyjątkowo długie wahacze, by lepiej utrzymać pozycję osi w trudnym terenie, drążek Panharda i 24-calowe sprężyny – wszystko to zoptymalizowane pod kątem wyjątkowej stabilności podczas pokonywania pustynnego terenu przy dużych prędkościach. Zaawansowane amortyzatory FOX są dostrojone, tak aby zrównoważyć jakość jazdy i kontrolę przechyłów na drodze i w terenie.

Skok koła – 33 cm z przodu i 35 cm z tyłu ułatwia Raptorowi R pokonywanie piasku i skał z wyjątkową łatwością.

fot/ Fordmedia.com

Zmiany na rok 2023:

  • objętość wlotu powietrza została zwiększona o 66%
  • kolektory wydechowe ze stali nierdzewnej
  • aluminiowy wał napędowy

F-150 Raptor R będzie oferował cztery tryby jazdy do wyboru: Normal, Sport, Quiet i Baja.

Agresywny charakter Raptora przenosi się do jego czarnego wnętrza. Fotele Recaro świetnie łączą czarną skórę oraz zamsz. Oryginalne włókno węglowe zdobi elementy drzwi oraz górne części deski rozdzielczej.

fot/ Fordmedia.com

F-150 jest dostępny w ośmiu opcjach kolorystycznych, w tym w nowych lakierach zewnętrznych -Avalanche i Azure Grey Tri-Coat, oferowanych po raz pierwszy w gamie Raptora.

Cena Raptora R zaczyna się od 109 145 USD, zamówienia są otwarte już teraz, jednak produkcja rozpocznie się jesienią tego roku.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone