Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Dodge Challenger – Jakie zmiany w 2021

W tym roku Dodge zaprezentował Challengera w siedmiu wersjach wyposażenia: SXT, GT, R/T, R/T Scat Pack, SRT Hellcat, SRT Hellcat Redeye oraz SRT Super Stock. SXT i GT  są  wyposażone  w  standardowy 303-konny, 3,6-litrowy silnik V-6 współpracujący z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. R/T i R/T Scat Pack posiadają niepowtarzalny silnik V8 Hemi który w zależności od modelu dysponuje mocą od 486hp do 807hp.

Spis treści

Rok 2021 Nowości

Na początku 2021 Dodge zaprezentował nowy model SRT Super Stock, który osiąga 807 KM ze specjalnie dostrojonej jednostki V8. Dodge uznaje Super Stocka za najszybszego i najmocniejszego seryjnie produkowanego muscle car-a na świecie, z czasem 0-100km/h wynoszącym 3,25 sekundy oraz czasem 10,5 sekundy na ćwierć mili. Kolejne zmiany w tym roku obejmują zwiększone 20-calowe koła w wersjach GT z napędem na cztery koła oraz hamulce Brembo w modelach SRT Hellcat i Redeye.

Dodge Challenger SXT

Dodge Challenger SXT zaczyna się od 29 000 USD. Jest wyposażony w silnik V6 o mocy 303 koni mechanicznych, ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów i napęd na tylne koła; napęd na wszystkie koła jest opcjonalny za dopłatą 3000 USD.  Standardowe wyposażenie SXT obejmuje  kamerę  cofania, dwustrefową automatyczną klimatyzację, elektrycznie regulowany fotel kierowcy w trzech płaszczyznach, obszytą skórą kierownicę i gałkę zmiany biegów oraz system keyless.

Dodge Challenger GT

Cena detaliczna Dodge Challengera GT wynosi 31 500 USD. Dysponuje identycznym układem napędowym, co model SXT, również jest dostępny z napędem na wszystkie koła. Dodatkowe wyposażenie obejmuje sportową kierownicę z łopatkami do zmiany biegów, hamulce Brembo oraz ulepszoną tapicerkę materiałową.

Dodge Challenger R/T

Model R/T zaczyna się od 36 000 USD i jest wyposażony w 5,7-litrowy silnik Hemi V8. Ze standardową sześciobiegową manualną skrzynią biegów dysponuje mocą 375 koni mechanicznych, a z opcjonalną ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów 372 koni. R/T jest również wyposażony w szerszą oś tylną oraz sportowy wydech Borla dostrojony pod kątem wydajności.

Dodge Challenger R/T Scat Pack

R/T Scat posiada 485-konny 6,4-litrowy Hemi V8. Model ten również posiada sportowe hamulce Brembo, kontrolę startu, podgrzewane przednie fotele, podgrzewaną kierownicę, 8,4-calowy ekran dotykowy, radio satelitarne i sześciogłośnikowy zestaw stereo Alpine premium.

Dodge Challenger SRT Hellcat

SRT Hellcat jest wyposażony w 717-konny doładowany silnik V8 o pojemności 6,2 litra, sześciotłoczkowe przednie hamulce Brembo, bardziej wytrzymały układ przeniesienia napędu, wlot powietrza oraz regulowane zawieszenie Bilstein.

Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye

Redeye posiada 797-konną wersję doładowanego V8. Lista jego wyposażenia w większości pokrywa standardową wersję Hellcata natomiast kluczową zmianą jest zwiększenie pojemności kompresora IHI Redeye-a na 2,7 litra, podczas gdy oryginalny kompresor Hellcat-a posiada tylko 2,4 litra. Pomocne w nakarmieniu głodnego kompresora są trzy wloty powietrza do silnika, w tym jeden w masce, jeden w kratce chłodnicy oraz jeden zamieszczony w otworze przedniej lampy.

Dodge Challenger SRT Super Stock

Nowy Challenger SRT Super Stock dysponuje mocą 807 koni mechanicznych. SS zawiera również adaptacyjne amortyzatory Bilstein oraz wyczynowe hamulce Brembo. Cena za ten unikatowy model to 80 000 USD, czyli ponad 300 000 PLN.

Zestawienie

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone