Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Chevrolet Camaro – legenda w nowej odsłonie

chevrolet camaro - sportowe auto

 

Był rok 1966. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Amerykanie już po pierwszej prezentacji uznali go za jedno z najpiękniejszych aut sportowych w historii, które z czasem zaczęło rywalizować z Fordem Mustangiem o najwyższe lokaty w sercach miłośników zjawiskowego stylu i szybkiej jazdy. Dziś zachwyca tak samo i wywołuje szybsze bicie serca, zanim jeszcze się do niego wsiądzie. Oto on – nowy Chevrolet Camaro.

 

Spis treści

Chevrolet Camaro a import z USA

 

dolaryChevrolet Camaro – to gratka dla miłośników sportowej jazdy i alternatywa dla droższych samochodów o porównywalnych (lub słabszych osiągach). Warto dodać już na wstępie, że decydując się na sprowadzenie Camaro z USA – zwłaszcza w droższych wersjach – można zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pomimo większej ilości formalności związanych z importem aut z USA możemy zoptymalizować koszty ich sprowadzania do Polski. W tym celu warto jest skorzystać z usług doświadczonych firm, które na co dzień zajmują się sprowadzaniem aut ze Stanów Zjednoczonych Ameryki do kraju na Wisłą.

 

Nowy Chevrolet Camaro – muskularny sportowiec

 

tył camaroSzósta generacja modelu zachwyca klasyczną linią stylistyczną, która w połączeniu z muskularną sylwetką wywołuje przyjemny dreszczyk emocji. Wyraźnie zarysowane przetłoczenia na masce, pasie bocznym i dachu dodają legendzie wizualnej mocy.

Zmieniono nieco maskę – zastosowano nowocześniejsze wloty powietrza poprawiające jednocześnie przepływ powietrza i chłodzenie. Przedni zderzak zyskał ostrzejszy od poprzednika kształt, który teraz nieco różni się w zależności od wybranej wersji Camaro (LS, RS lub SS).

Klosze tylnych lamp w LED-owych obwódkach otrzymały trójwymiarowy design.

 

Wyposażenie Chevrolet Camaro – wnętrze pełne technologii

 

Nowe wcielenie Chevroleta Camaro robi wrażenie pod względem wyposażenia. Sportowe fotele zapewniają odpowiednie podparcie ciała przy dużych przeciążeniach oraz gwarantują wygodną i możliwie ergonomiczną pozycję za pokrytą skórą i nieco spłaszczoną u dołu kierownicą.

Deska rozdzielcza urzeka dynamiką i kusi przetestowaniem osiągów maszyny, a intuicyjny układ konsoli środkowej z dużym schowkiem i konsolą centralną zapewnia wygodę.

Z nowości pojawiło się szersze lusterko wsteczne z możliwością podglądu obrazu z kamery i zupełnie nowa generacja systemów multimedialnych wzorowanych na smartfonach o dużych ekranach 7 lub 8 cali.

 

Chevrolet Camaro – systemy bezpieczeństwa Hi Tech w czystej postaci

 

Zanim przedstawimy Ci dostępne silniki zajmijmy się systemami bezpieczeństwa, które będą aktywnie wspierać Twoją technikę jazdy i w razie czego zareagują całą mocą swej technologii.

Co powiesz na system Forward Collision Alert, czyli system monitorowania przestrzeni przed samochodem przy użyciu kamery i radaru?

System multimedialny BOSE z integralną nawigacją i obsługą interfejsu Apple Car Play oraz Android Auto maksymalnie ułatwiają korzystanie ze smartfona w aucie.

Do tego udoskonalony pakiet kamer cofania o wyższej rozdzielczości. Nie zabraknie też kurtyn i poduszek powietrznych, które chronią kolana. To oczywiście tylko kilka innowacji z całego arsenału nowoczesnych systemów bezpieczeństwa Chevroleta Camaro.

 

Silniki Chevrolet Camaro – serce legendy

 

Trzy jednostki jednostki napędowe do wyboru:

  • Najbardziej popularny silnik benzynowy w nowej wersji Camaro to niezawodny sześciocylindrowiec (V6) o pojemności 3,6 l i mocy 304 KM, który rozpędza auto do maksymalnej prędkości 250 km/h i pozwala zobaczyć na liczniku pierwszą setkę w 6 sekund.
  • V8 o pojemności 6.2 litra o mocy 432 KM (318 kW) w wersji z sześciobiegową skrzynią manualną i 405 KM (298 kW) w wersji wyposażonej w nowoczesny z funkcją ręcznej zmiany przełożeń „TAP Shift”. W wersji V8 korzystanie z prędkości ułatwiają aż 4 tryby jazdy (Snow/Ice, Tour i Sport);
  • 2.0 TURBO o mocy 275 KM, który zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w niecałe 6 sekund. I jeszcze jedna dobra informacja – słabsza jednostka przy rozsądnej jeździe zużywa średnio 8.0l/100km w cyklu mieszanym! To naprawdę dobry wynik.

Wersje Chevroleta Camaro

 

Czas przejść do najpopularniejszych wersji auta:

  • 2018 CAMARO 1LS – najczęściej z silnikiem 2.0 TURBO i 6-stopniową manualną skrzynią biegów;
  • 2018 CAMARO 1 LT – z różnymi wersjami silników z dostępną 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów;
  • 2018 CAMARO 2 LT, m.in. z systemem BOSE, 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów i podgrzewanymi siedzeniami;
  • 2018 CAMARO 1 SS, m.in. silnik 6.2L V8 LT1 – największa pojemność ze wszystkich aut sportowych coupe tej klasy, które przemierzają europejskie drogi;
  • 2018 CAMARO 2 SS, m.in. silnik 6.2L V8 LT1 + bogate wyposażenie (m.in. system BOSE, podgrzewane fotele, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja);
  • Chevrolet Camaro ZL1 – silnik 6.2L V8 LT4 – silnik LT4 z kompresorem Eatona, który generuje 868 Nm przy 4400 obr./min.;

Takie auta warto importować z USA do Polski, ponieważ zakup powyższych modeli bardziej się opłaca.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone