Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Chrysler Town & Country / Dodge Grand Caravan – rodzinne auta z USA

chrysler

 

Chrysler Town & Country (od 2017 Chrysler Pacifica) i Dodge Grand Caravan to auta rodzinne z USA, które od lat zajmują wysokie miejsca w rankingach amerykańskich minivanów. Jeden i drugi pojazd zachwycają przestronnym wnętrzem, bogatym wyposażeniem oraz dobrymi silnikami. Jeśli rozglądasz się po światowym rynku i szukasz czegoś więcej niż popularne samochody przemierzające europejskie drogi to nasz artykuł z pewnością Cię zainteresuje! Co więcej, opisywane modele dużo bardziej opłaca się importować z USA, co pozwala zaoszczędzić nawet kilka tys. złotych.

 

Spis treści

Chrysler Town & Country (Chrysler Pacifica 2017)

 

Chrysler Pacifica – to najnowsza wersja modelu Town & Country. To 8-osobowe auto rodzinne z USA posiada wiele konfiguracji siedzeń wraz z opcją redukcji do fotela kierowcy i pasażera oraz transformacji pojazdu w auto dostawcze.

 

Dynamiczna sylwetka

 

Nowy Chrysler Pacifica to jeden z najładniejszych minivanów na rynku. Po generalnym liftingu wygląda jak auto ze sportowymi ambicjami, a to niełatwe w przypadku samochodu o sporych gabarytach i z przesuwanymi drzwiami.

 

Inteligentne wnętrze

 

Jak przystało na rodzinne auto Chrysler Pacifica to samochód o przestronnym i bogatym wnętrzu.

Mali i duzi pasażerowie mogą podróżować bardzo wygodnie i na pewno nie będą się nudzić, ponieważ mogą korzystać z nowoczesnego systemu multimedialnego, który pozwala oglądać filmy, słuchać muzyki oraz korzystać z ciekawych aplikacji.

Duże schowki w środkowej części kabiny zapewniają dodatkową przestrzeń przechowywania, a sprytne uchwyty na kubki i wysuwany stolik gwarantują komfort spożywania posiłków. Jeśli nakruszymy możemy skorzystać z samochodowego odkurzacza (rozwiązanie podpatrzone w Hondzie Odyssey).

Dużym plusem jest bardzo dobre wyciszenie kabiny oraz wysoka jakość materiałów wykończeniowych, która pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji.

 

Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo

 

Jak przystało na rodzinne auto z wysokiej półki Chrysler Pacifica to model, który osiąga wysokie noty w testach bezpieczeństwa. Kierowcę wspiera, m.in. system antykolizyjny i aktywnego hamowania, a zestaw wewnętrznych kamer pozwala obserwować pasażerów w czasie jazdy.

 

Dynamiczny i w miarę oszczędny silnik

 

Chryslera Pacifica napędza ceniony silnik z V6 3.6 litra z serii Pentastar o mocy 287 KM, który współpracuje z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów. Producent deklaruje spalanie w trybie mieszanym w okolicy 10 litrów, w rzeczywistości oscyluje na poziomie 15 litrów.

 

Dodge Grand Caravan 2018

 

W 2018 pojawił się nowy Dodge Grand Caravan, czyli kolejna generacja jednego z najpopularniejszych amerykańskich minivanów. Przyjrzyjmy mu się trochę bliżej.

 

Muskularny minivan

 

Nowy Dodge Grand Caravan to auto w amerykańskim stylu. Jego muskularna i mocno zarysowana sylwetka kontrastuje z delikatnie zaokrągloną stylistyką Chryslera.

Które auto jest ładniejsze?

Kwestia indywidualnych preferencji. Grand Caravan to na pewno bardziej amerykańskie auto, podczas gdy Pacifica prezentuje się bardziej po europejsku.

 

Wnętrze jak dom

 

Dodge Grand Caravan posiada równie przestronne wnętrza jak Pacifica oraz umożliwia łatwą konfigurację foteli.

Grand Caravan oferuje aranżację siedzeń Stow 'n Go. (tj. schowaj i jedź) w przeciwieństwie do innych minivanów, które wymagają usunięcia siedzeń w drugim rzędzie w celu zmaksymalizowania przestrzeni ładunkowej.

Fotele drugiego rzędu składane są zgrabnie do pojemników pod deskami podłogowymi. Dzięki temu ławka w trzecim rzędzie jest również schowana i tworzy prawie płaską powierzchnię ładunkową – wprost idealną do przewożenia dużych ładunków.

Elastyczność wnętrza Grand Caravan jest jego największym atutem, ponieważ zapewnia więcej niż wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich pasażerów – w każdej konfiguracji.

Grand Caravan także posiada wiele zalet:

  • multimedialne centrum rozrywki
  • kamery kabinowe
  • czujnik martwej strefy i bezpiecznej zmiany pasa ruchu to tylko niektóre z nich.

Minusem jest:

  • niższa jakość materiałów w porównaniu z Chryslerem.

Mocny silnik i dostępne wersje

 

Dodge Grand Caravan sprzedawany jest w czterech wersjach wyposażenia: SE, SE Plus, SXT i GT.

Wszystkie Grandy są wyposażone w 3,6-litrowy silnik V6 sprzężony z automatyczną skrzynią i generujący moc 283 KM.

Jednostka napędowa zapewnia wystarczającą dynamikę, aby bezpiecznie wyprzedzać inne auta na trasie. Deklarowane przez producenta spalanie to 11,8 l/100 km. Rzeczywiste spalanie oscyluje w granicach 14-15 litrów, czyli podobnie jak Chrysler Pacifica.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone