Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Czy opłaca się jeszcze sprowadzać samochody elektryczne z USA?

 

Import amerykańskich pojazdów, dzięki obecności na rynku coraz większej ilości profesjonalnych pośredników, staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Fakt ten nie może dziwić. Jest to zarówno możliwość sprowadzenia wyjątkowego pojazdu, rzadkiego w warunkach europejskich, jak również znacznej oszczędności finansowej. Wyjątkowo opłacalny jest import szczególnie niektórych typów pojazdów. Samochody elektryczne z USA są szczególnie korzystne w imporcie. Dlaczego? Prawo przewiduje pewne przywileje przy ich sprowadzeniu.

 

Spis treści

Dlaczego auta elektryczne z USA warto sprowadzać?

 

Sprowadzanie samochodów z napędem elektrycznym zapewnia importerowi pewne przywileje, jakie opiszemy poniżej. Wiele osób zastanawia się, dlaczego akurat elektryczne auta pozwalają na pewne zniżki w opłatach. Odpowiedź jest prosta. To, co jest tańsze, jest bardziej atrakcyjne dla klienta, a tym samym będzie wypierało opcje droższe. I właśnie o to chodzi.

Żyjemy w czasach, w których zanieczyszczenie powietrza osiągnęło olbrzymi poziom, a co gorsze, będzie wciąż wzrastać, jeżeli nic się nie zmieni. Smog zatruwa powietrze w coraz większej ilości miast. To właśnie z tego powodu, rządy państw europejskich chcą zachęcać do sprowadzania samochodów napędzanych prądem. Mają one bowiem wymiar ekologiczny, nie emitują spalin, nie przyczyniają się do zatruwania środowiska naturalnego.

Im więcej pojazdów elektrycznych wyprze z rynku odpowiedniki napędzane silnikami spalinowymi, tym mniej toksyn będzie emitowanych do powietrza. Biorąc to pod uwagę, samochody elektryczne jawią się jako przyszłość motoryzacji. Dlatego właśnie pewne obniżki zachęcają do zakupu właśnie takich pojazdów.

 

 

Czy auta elektryczne mają jeszcze przyszłość?

 

Odpowiedź na to pytanie wymaga omówienie dwóch aspektów. Pierwszy został już zarysowany powyżej. Chodzi o ekologię i minimalizowanie procesu zatruwania środowiska. Oczywiście, że pod tym względem import aut elektrycznych ma przyszłość. Cały świat dąży do podjęcia wdrożeń mających na celu ochronę jakości powietrza. Samochody na prąd stanowią pod tym względem przyszłość.

Sprowadzanie takich pojazdów nie tylko ma jeszcze sens, ale staje się coraz bardziej właściwe. Jeszcze parę lat temu, infrastruktura ładowania akumulatorów elektrycznych nie wyglądała najlepiej. Dziś, coraz częściej pojawiają się stacje świadczące takie usługi. Obecnie, można bez trudu przejechać cały kraj, napotykając na drodze punkty, które uzupełnią zapasy energii.

Miejsc takich będzie jedynie przybywać. Oznacza to, coraz łatwiejsze i bardziej sprawne przemieszczanie się autami z napędem elektrycznym. Zdecydowanie zatem, tego typu samochody stanowią przyszłość.

 

Sprawna technologia

 

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dzisiejsze (także kilkuletnie) auta elektryczne znacznie przewyższają swoją wydajnością te, które były produkowane np. dziesięć lat temu. Technologia poszła do przodu. Szczególnie zyskały akumulatory, których wydajność jest znaczne większa.

Oznacza to możliwość przejechania dużo większej ilości kilometrów bez konieczności ładowania baterii. Wpływa to na lepszy komfort i swobodę prowadzenia pojazdu. Dzięki temu, samochody elektryczne stają się realną alternatywą, a nie kaprysem.

 

Jakie zniżki przysługują importerom aut elektrycznych?

 

Najważniejszym przywilejem dla importerów auta elektrycznych z USA jest zwolnienie z pewnych opłat. Przede wszystkim, akcyza na samochody elektryczne z USA jest zniesiona. Oznacza to oszczędność rzędu 3,1% wartości kupowanego pojazdu. To możliwość znacznego zachowania pieniędzy w kieszeni, szczególnie w przypadku samochodów drogich, luksusowych.

Cło na samochody elektryczne z USA oraz podatek vat, niestety nie zostały zniesione.

Importer musi uiścić te opłaty, tak jak w przypadku sprowadzania innych pojazdów.

 

Dodatkowe atuty

 

Import elektrycznych samochodów odznacza się jeszcze kilkoma zaletami. Wynikają one już nie tylko z finansowych korzyści, co z wygody codziennego użytkowania pojazdu. Właściciele aut z napędem elektrycznym mogą bowiem bezpłatnie pozostawiać swoje samochody w płatnych miejskich strefach parkowania. Wynika to z ustawy o elektromobilności.

Olbrzymią zaletą, którą kierowcy docenią szczególnie w godzinach szczytu, jest możliwość prowadzenia samochodu elektrycznego buspasem. W większości polskich miast oznacza to zapomnienie o zjawisku, które określa się mianem korków. Jak widać, import aut elektrycznych zza wielkiej wody, to nie tylko oszczędność finansowa, wymiar ekologiczny, ale także ułatwienie codziennego poruszania się samochodem po mieście.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone