Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Czy opłaca się sprowadzać luksusowe bryki z USA?

 

Istnieją kategorie pojazdów, które wyjątkowo opłaca się sprowadzać z USA. Są to samochody zabytkowe, elektryczne oraz ciężarowe. Import tego typu aut związany jest ze zwolnieniami z niektórych opłat, co przekłada się na odczuwalną oszczędność. Jednak równie opłacalne w zakupie za wielką wodą są pojazdy luksusowe. Co wpływa na korzyść ich importowania? Auta te nie należą do kategorii, którą posiada przywilej w postaci zniżek lub zwolnienia z niektórych opłat. Dlaczego zatem stanowią one okazję? Sprawdzamy, co wpływa na to, że luksusowe samochody z USA opłaca się sprowadzać oraz po jakie modele Polacy najczęściej sięgają.

 

Spis treści

Zalety importu aut luksusowych

 

Bardzo dobry status materialny, jakim może się pochwalić przeciętny Amerykanin, wpływa na fakt, że samochody w tamtejszych warunkach są często wymieniane. Dla wielu mieszkańców Stanów, auta pięcioletnie są już wysłużonymi staruszkami. Ich wartość drastycznie spada, a Amerykanie kupują nowe pojazdy.

Nabycie nowego samochodu przeradza się w chęć jak najszybszego pozbycia się swojego dotychczasowego. Auta takie wystawiane są zatem po bardzo niskich cenach, co stanowi okazję dla Europejczyka. Jednocześnie, pięcioletni pojazd amerykański, kiedy wjeżdża na europejskie drogi, bardzo szybko zwiększa swoją wartość. W naszych warunkach, auto pięcioletnie uchodzi jeszcze za młode, świeże, w pełni sprawne.

Zatem przy chęci sprzedaży takiego pojazdu, importer na pewno nie straci, a może jedynie zyskać i to nie mało. Pojazdy amerykańskie są zawsze w lepszym stanie, niż takie same auta, w tym samym wieku i o podobnym przebiegu, które poruszają się po europejskich, a szczególnie polskich drogach.

Dlaczego? Chodzi o stan jezdni. Te w USA należą do naprawdę rewelacyjnych pod względem jakości, co przekłada się na bardzo niski poziom eksploatacji samochodu. Kolejna sprawa to fakt, że pojazdy produkowane na amerykański rynek, wykonywane są z o wiele lepszych materiałów konstrukcyjnych i bardziej wydajnych podzespołów.

Wiąże się to z lepszą sytuacją materialną, jaka panuje w USA. Przeciętny Amerykanin może sobie pozwolić na większy wydatek (wyższa jakość przekłada się na większą cenę), podczas gdy koncerny produkujące auta na rynek europejski liczą się z faktem, że przeciętny Europejczyk szuka oszczędności. Stąd używanie słabszej jakości elementów konstrukcyjnych.

Wreszcie amerykańskie auta luksusowe to oryginalny design. No i na koniec, warto powiedzieć, że w przypadku drogich samochodów, zachodzi większa różnica między niską ceną na rynku amerykańskim, a wysoką na europejskim. Przebitka na takich interesach jest zatem wyjątkowo wysoka. Jest to zatem okazja po pierwsze do oszczędności, po drugie do nabycia solidnego, wytrzymałego pojazdu w dobrym stanie, po trzecie zaś szansa na rentowną inwestycję.

 

Co poza ceną pojazdu?

 

Każdy, kto decyduje się na import samochodu z USA, musi zadawać sobie sprawę, że oprócz ceny za pojazd, poniesie liczne dodatkowe opłaty. Mimo to, wciąż jest to jednak wysoce opłacalny proces, który może przynieść nawet duże zyski, kiedy importer zechce sprzedać auto na rynku europejskim. Proces transportu pojazdu z Ameryki jest rozbudowany.

Trzeba liczyć się tu z opłatami za przewóz auta do portu, transport morski oraz kolejny kołowy przewóz pojazdu pod adres docelowy. Dodatkowo, doliczmy koszty celne: akcyza, cło, podatek vat. Zapłacimy także za tłumacza przysięgłego, by mógł przygotować tłumaczenie dokumentacji pojazdu i poniesiemy koszty związane z pracami modyfikacyjnymi auta (oświetlenie będzie wymagało dostosowania do norm europejskich).

Mimo tych wszystkich, dość licznych opłat, wciąż import pojazdu, szczególnie luksusowego, jest opłacalny. Warto jednak mieć świadomość, że zapłacimy dużo więcej, niż tylko cena samochodu. Unikniemy wtedy rozczarowania mniejszym stopniem opłacalności operacji, niż wcześniej byśmy zakładali.

Zobacz także:

Jakie auta sprowadzamy?

 

Luksusowe samochody z USA, po które sięgają Polacy to przede wszystkim modele amerykańskich koncernów. Na nich można zarobić najwięcej. Prym wiodą tu Jeep, Chrysler i Dodge. Olbrzymią popularnością, która wynika z opłacalności zakupu, cieszą się modele: Chevrolet Camaro, Chrysler Twon & Country, Chrysler 300C.

To luksusowe samochody z USA, po które Polacy sięgają najczęściej. Dosyć dużym zainteresowaniem cieszy się także Jeep Grand Cherokee. Typowo amerykańskim pojazdem, który równie znajduje się wśród obiektów pożądanych przez importerów jest także Dodge Challenger.

 

Jaki stopień oszczędności?

 

Specjaliści zgodnie podkreślają, że zakup luksusowego pojazdu w USA przynosi olbrzymi stopień oszczędności, szczególnie jeśli proces ten zostanie wykonany z głową. Warto w tym celu śledzić kurs dolara, jego bowiem spadki względem złotówki, znacznie zwiększą stopień opłacalności inwestycji.

Korzyści finansowe stwarza zarówno import pojazdów nowych, jak i luksusowych. Dogłębna analiza rynku pokazuje, że w przypadku tych pierwszych, importerowi może zostać w kieszeni nawet kwota rzędu 60-70 tysięcy złotych.

 

Podsumowanie

 

Import pojazdów z USA jest opłacalny. Istnieje kilka kategorii samochodów, które stwarzają wyjątkową okazję. Jedną z nich są auta luksusowe. Na nich można spodziewać się największej przebitki, a zatem i okazji do zarobienie w przypadku chęci sprzedaży auta na rynku europejskim. Wśród luksusowych bryk, po jakie sięgają Polacy, najczęściej pojawiają się typowo amerykańskie marki: Jeep, Chrysler, Dodge, Chevrolet.

Luksusowe samochody z USA to nie tylko opłacalność inwestycji. Są to pojazdy znacznie bardziej wytrzymałe i skonstruowane z solidniejszych podzespołów, niż aut produkowane na rynek europejski. W przypadku zatem zakupu pojazdu dla siebie, importer zyskuje jakość, jakiej nie znajdzie na rodzimym rynku.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone