Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Czy warto sprowadzić auto z USA?

Import aut używanych z USA staje się coraz popularniejszy, co wynika z faktu, że jest to rozwiązanie opłacalne. Czy warto zatem sprowadzić samochód zza oceanu? Na co należy uważać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 

Spis treści

Czy warto sprowadzić samochód z USA?

Sprowadzanie używanych samochodów z USA do Polski, jak wspomniano we wstępie, staje się coraz popularniejsze, co wynika z faktu, że jest to opłacalne rozwiązanie. Istotne jest bowiem nie tylko to, że auta z USA są tańsze, ale również to, że używane samochody ze Stanów Zjednoczonych to modele, które w większości przypadków są zdecydowanie lepiej wyposażone niż samochody trafiające na europejski rynek. Biorąc pod uwagę fakt, że w USA na rynku wtórnym dostępne są samochody znacznie młodsze niż w Polsce, czy nawet Europie opłacalność importu zdecydowanie wzrasta. Z drugiej jednak strony należy mieć świadomość, że wiele aut sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych to pojazdy powypadkowe, a sprowadzając je, pozostaje się z tym pogodzić.

Ile można zaoszczędzić, sprowadzając auto z USA?

Rosnąca popularność importu aut z USA to wynik oszczędności, ponieważ sprowadzając samochód zza oceanu, można kupić go o około 20–30% taniej niż w przypadku zakupu bliźniaczego modelu na europejskim rynku. W przypadku drogich aut różnica w cenie może być naprawdę duża, w związku z czym nie może dziwić fakt, że coraz więcej osób zaczyna interesować się importem samochodu z USA. Jest on bowiem opłacalny nawet po odliczeniu podatków oraz kosztów, które należy ponieść w związku z przetransportowaniem pojazdu do Polski, a także przystosowaniem go do przepisów obowiązujących w naszym kraju. Na czysto bowiem oszczędność może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a najbardziej opłacalne jest sprowadzanie z USA aut sportowych, luksusowych oraz SUV-ów.

Na co uważać sprowadzając samochód z USA?

Decydując się na sprowadzenie samochodu z USA, warto mieć świadomość, że również za oceanem może spotkać nieuczciwych sprzedawców. Stanowi to problem szczególnie dla niedoświadczonych importerów, w związku z czym warto powierzyć sprowadzenie auta doświadczonemu pośrednikowi. Przy imporcie aut z USA należy bowiem zweryfikować:

  • stan samochodu oraz jakość jego naprawy, ponieważ większość aut to pojazdy powypadkowe, a mechanicy w wielu przypadkach naprawiają je możliwie najtańszym kosztem;
  • pełną historię samochodu, co pozwoli sprawdzić, czy auto brało udział w poważnej, czy drobnej kolizji;
  • rocznik, ponieważ Amerykanie podają często rok modelowy, a nie faktyczny rok produkcji samochodu;
  • koszt przystosowania auta do polskich przepisów, ponieważ konieczna może okazać się nie tylko wymiana lamp, ale również sterowników, czy nawet całego komputera.

W ramach podsumowania należy stwierdzić, że sprowadzenie auta z USA to rozwiązanie dla osób, które chcą kupić samochód z bogatym wyposażeniem w naprawdę atrakcyjnej cenie. Przeprowadzając tę transakcję uważnie, można nabyć nie tylko samochód klasy premium, ale również auto, które nie trafiło do europejskiej sprzedaży, czego przykładem może być ostatni Ford Mustang Shelby.

 

Artykuł sponsorowany

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone