Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Długie kolejki do odpraw celnych w Holandii i Niemczech.

Spis treści

Długie kolejki do odpraw celnych w Holandii i Niemczech.

Odprawa celna samochodu to procedura, którą muszą przejść pojazdy sprowadzane z USA przed rejestracją w EU. Czas trwania odprawy celnej zależy od wielu czynników, takich jak pochodzenie i stan pojazdu oraz dostępność dokumentów. Największy wpływ na długość procesu odprawy mają kontrole celne oraz weryfikacje dokumentów sprowadzanych pojazdów.

Rotterdam jest jednym z największych i najbardziej obleganych portów w Europie, obsługującym różnorodne ładunki, w tym samochody i motocykle. Jednak import samochodu do Holandii może być złożonym i czasochłonnym procesem.

Proces odprawy celnej samochodu w Holandii może trwać kilka tygodni lub nawet miesięcy, w zależności od dostępności dokumentów, przeglądów i homologacji. Z powodu ogromnych korków w portach wszystkie agencje celne odprawiają sprowadzone pojazdy z dużym opóźnieniem.

W związku z tym właściciele samochodów, którzy planują sprowadzić samochód przez port w Rotterdamie lub Bremenhaven powinni być przygotowani na wydłużony czas odprawy i ewentualne opóźnienia.

 

Transport samochodów – wydłużony czas oczekiwania.

Ogromna ilość odpraw celnych mocno wpłynęła również na terminy odbiorów i transportów samochodów do Polski. Firmy spedycyjne, które odbierają samochody z agencji celnych skarżą się na przepełnione parkingi, kolejki po odbiór dokumentów oraz opóźnienia w oczekiwaniu na załadunek samochodów na lory.

Również parkingi, na których pojazdy oczekują na odprawę są przeładowane, przez co spedytorzy mają utrudniony odbiór odprawionych już pojazdów. W takich sytuacjach odprawa celna może trwać od 30 do nawet 45 dni.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone