Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Ford Bronco Sport 2022

Spis treści

Ford Bronco Sport 2022

Wygląd Forda Bronco Sport mocno nawiązuje do egzemplarzy z lat 70-tych. Zaostrzone rysy nadwozia, duży grill oraz charakterystyczne okrągłe reflektory świetnie odwzorowują styl retro.

Wersja Badlands jest wyposażona w 245-konny turbodoładowany silnik, wzmocnione napędy oraz wyczynowe zawieszenie wraz z ulepszonymi amortyzatorami, które pozwolą pokonywać trudny teren.

Foto FordMediaCenter.com

Dostępne wersje:

  • Base                27,415 $
  • Big Bend         28,980 $
  • Outer Banks   33,230 $
  • Badlands        34,090 $

Silnik i skrzynia

Bronco Sport został w pełni oparty na platformie Forda Kugi. Wszystkie wersje będą dysponowały napędem na cztery koła. Bazowym silnikiem jest ekonomiczny 1,5-litrowy, turbodoładowany, trzycylindrowy silnik EcoBoost o mocy 181 KM. W wersji Badlands, otrzymamy mocniejszą jednostkę o pojemności 2,0 litrów i 245 KM. W obu przypadkach znajdziemy 8-stopniową automatyczną skrzynie biegów. Bronco Sport posiada również możliwość holowania do 3 ton.

Foto FordMediaCenter.com

Wnętrze oraz wyposażenie

Wnętrze Bronco Sport szczyci się nowoczesnym wyglądem oraz dużą funkcjonalnością. Znajdziemy w nim liczne schowki oraz udogodnienia takie jak – ukryty kosz na śmieci, oświetlenie LED przestrzeni bagażowej, ładowarkę indukcyjną oraz wbudowany zasilacz o mocy 400W. Wznosząca się lina dachu, zapewnia dodatkową przestrzeń dla pasażerów z tyłu oraz umożliwia załadunek sporych bagaży. Wersja Badlands jest wyposażona w zmywalną, gumowaną podłogę oraz tapicerkę, która znacząco ułatwi czyszczenie samochodu.

Foto FordMediaCenter.com

 

Multimedia

Wszystkie wersje Bronco Sport, są wyposażone w 8-calowy ekran dotykowy, który obsługuje Ford Sync 3. W standardzie również znajdziemy obsługę Apple CarPlay i Android Auto. Za dodatkową opłatą, możemy doposażyć system w satelitarne radio SiriusXM i nagłośnienie B&O. Oprócz dotykowych elementów sterujących i poleceń głosowych, interfejs informacyjno-rozrywkowy może być obsługiwany za pomocą manualnych przycisków.

Prawdopodobnie model Bronco Sport nie trafi do sprzedaży w Europie, gdyż nie pozwalają na to obecne normy emisji spalin.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone