Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Jakie auta najbardziej opłaca się sprowadzać z USA? Sprawdzamy!

jakie auta z usa

 

Coraz głośniej mówi się o opłacalności procesu importu samochodów z Ameryki do Polski. Specjaliści, którzy zajmują się tymi czynnościami, podkreślają, że to zarówno okazja na zdobycie wyjątkowego pojazdu, jak i poczynienia oszczędności finansowej. Ceny na amerykańskim rynku wtórnym są bowiem wyjątkowo zadowalające. Szczególnie opłacalne jest importowanie niektórych typów pojazdów. Można bowiem liczyć na zwolnienie z pewnych opłat. Jakie auta opłaca się sprowadzać z USA? W której kategorii pojazdu szukać swojej okazji? Sprawdzamy!

 

Spis treści

Samochody luksusowe – największa przebitka cenowa

 

Jeżeli zastanawiasz się jakie auto z USA sprowadzić, by na tym procesie zyskać, mimo konieczności zapłacenia wielu opłat dodatkowych, w pierwszej kolejności rozważ zakupu samochodu luksusowego, drogiego.

Po pierwsze, samochody produkowane z myślą o rynku amerykańskim odznaczają się znacznie lepszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi oraz materiałami wyższymi jakościowo, niż te, które koncerny wypuszczają na rynek europejski. Jeżeli chcesz kupić samochód luksusowy, ten z amerykańskiego rynku będzie o wiele bardziej solidny.

Po drugie zaś, są to samochody należące do kategorii drogich. Analiza rynku potwierdza, że największa oszczędność przy zakupie pojazdu w USA, w stosunku do auta z rynku europejskiego, ma miejsce właśnie przy sprowadzaniu pojazdów luksusowych. Działa tu zasada wedle, której im większa cena rynkowa w Europie, tym większa jej różnica w stosunku do wartości na rynku amerykańskim, a zatem wyższa przebitka i wyższy stopień oszczędności.

Dodatkowo, należy powiedzieć, że jakość dróg w USA jest o wiele lepsza niż europejskich. Można zatem śmiało przypuszczać, że czteroletni pojazd wysokiej klasy z USA, będzie w o wiele lepszym stanie niż takie samo auto na rynku w Europie. Import luksusowego pojazdu z USA to zarówno możliwość tańszego nabycia w pełni sprawnego samochodu dla siebie, jak i okazja do sprzedania go z dużym zyskiem na rynku w Europie. Warto zatem sprowadzać pojazdy luksusowe.

 

Samochody uszkodzone za pół-darmo

 

Kolejna szansa na okazję to sprowadzanie samochodów uszkodzonych, powypadkowych i popowodziowych. Jednak w przypadku tych ostatnich, należy zachować szczególną ostrożność. Nie zawsze bowiem ich zakup będzie rzeczywiście korzystny. Wszystko zależy od tego, jak długo auto przebywało pod wodą i które elementy uległy zniszczeniu. Samochody uszkodzone to jedna z najbardziej korzystnych grup pojazdów.

Wśród nich można znaleźć naprawdę dobrą okazję. Można ich szukać w ogłoszeniach na portalach aukcyjnych w USA, ale także na stronach firm ubezpieczeniowych. Bardzo dobra sytuacja ekonomiczna panująca w Stanach, przyczynia się do rzadkich napraw aut. Kiedy auto bierze udział w stłuczce lub ulega awarii, dużej części obywateli po prostu nie opłaca się naprawa, stać ich na zakup nowego pojazdu.

Poprzedni samochód jest w takiej sytuacji wystawiany do sprzedaży po wyjątkowo niskich cenach, co czyni okazję dla mieszkańca Europy. Bardzo niska wartość uszkodzonego samochodu oraz stosunkowo niewielkie koszty remontu już w Polsce, powodują, że można wejść w posiadanie dobrego pojazdu za niskie pieniądze.

 

Stare, ale jare – oszczędź na klasykach

 

To, co na amerykańskim rynku uchodzi za starocie, w Europie zyskuje miano oryginalnej klasyki, która zachwyca swoją wyjątkowością. Warto zatem rozejrzeć się także za starszymi pojazdami zabytkowymi, tym bardziej, że ich zakup wiąże się z pewnymi przywilejami.

Samochody zabytkowe z USA, a za takie uchodzą wszystkie pojazdy co najmniej trzydziestoletnie, nie wymagają uiszczenia opłaty celnej oraz akcyzy podczas sprowadzania, a wartość podatku vat wynosi zaledwie 7%, nie zaś 19% lub 23% w przypadku odprawy dokonywanej w polskim porcie. To duża szansa na poczynienie oszczędności i zyskanie okazji. Ważny w tym kontekście jest fakt, że amerykański klasyk na rynku europejskim znacznie podwyższa swoją wartość.

 

Ekologiczne rozwiązania są promowane

 

W ramach programu mającego na celu ograniczenie emisji spalin, promuje się ekologiczne rozwiązania. Takimi są samochody elektryczne, które napędzane są prądem. Są one całkowicie pozbawione silników generujących spaliny. Z tego powodu, import takich pojazdów został zwolniony z konieczności uiszczenia akcyzy. A może to być duża oszczędność w portfelu. Standardowa stawka tej opłaty wynosi bowiem minimum 3,1% wartości samochodu.

 

Podsumowanie

 

Sprowadzanie aut z Ameryki może stanowić okazję, szczególnie jeżeli szukamy wymarzonego pojazdu wśród kilku grup. Należą do nich pojazdy luksusowe, uszkodzone, elektryczne oraz zabytki, za które uchodzą samochody liczące co najmniej trzydzieści lat.

Szukanie auta w tej grupie pojazdów, pozwala na poczynienie najwyższych oszczędności. Co najważniejsze, samochody na rynku amerykańskim odznaczają się zazwyczaj dużą lepszym stanem technicznym, niż samochody wystawiane na sprzedaż na rynku europejskim. Wpływa na to zarówno o wiele lepsza jakość dróg, która nie niszczy tak mocno konstrukcji pojazdu, jak i lepsza sytuacja materialna Amerykanów, która pozwala na pozbywanie się niezbyt starych samochodów, które są w pełni sprawne.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone