Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Mocno uszkodzone samochody czy lekko rozbite auta z USA – które sprowadzać?

lekko uszkodzone auta z usa

 

Kiedy zamierzamy kupić samochód na rodzimym rynku, zazwyczaj auta powypadkowe oraz uszkodzone obchodzimy szerokim łukiem. Interesują nas sprawne pojazdy, które jeszcze długo posłużą nam bez konieczności przeprowadzania kosztownych remontów. Inaczej jest w przypadku sprowadzania pojazdów mechanicznych z Ameryki. Uszkodzone samochody z USA mogą stanowić naprawdę wyjątkową okazję. Wiąże się ona z możliwością nabycia auta za bardzo niskie pieniądze. Jeśli uszkodzenia nie są wielkie, a remont nie będzie zbyt kosztowny, uzyskujemy samochód, za który zapłacimy niewiele. Sprawdźmy, które samochody sprowadzać, czy te, które zostały mocno rozbite czy te, które są jedynie w niewielkim stopniu uszkodzone.

 

Spis treści

Samochody uszkodzone okazją?

 

Uszkodzone auta z USA mogą stanowić naprawdę dobrą okazję do nabycia samochodu po wyjątkowo niskich cenach, choć wielu osobom wydaje się, że nie jest to możliwe. W Ameryce panuje o wiele lepsza sytuacja ekonomiczna niż w Europie. Oznacza to, że przeciętny mieszkaniec Stanów jest dużo lepiej sytuowany niż mieszkaniec starego kontynentu. Tak dobra sytuacja sprawia, że większość obywateli nie chce nawet tracić czasu na naprawę swoich pojazdów, bo mogą sobie po prostu pozwolić na zakup nowych.

Kiedy tak się dzieje, właściciele chcą jak najszybciej pozbyć się dotychczasowego samochodu i wystawiają go na sprzedaż w naprawdę niskich cenach. Dla mieszkańców Europy stanowi to okazję do nabycia całkiem dobrego pojazdu za niewielkie pieniądze. Jeżeli remont nie wymaga zbyt wysokich nakładów finansowych, otrzymujemy możliwość taniego sprowadzenia pojazdu, szybkiej naprawy i cieszenia się naprawdę dobrym samochodem.

 

Gdzie szukać uszkodzone pojazdów?

 

Przy zakupie uszkodzonego, powypadkowego czy rozbitego samochodu w USA, należy kierować się kilkoma zasadami. Dotyczą one procesu importu pojazdów zza wielkiej wody w ogóle. Zatem, nie warto przeglądać ogłoszeń prywatnych.

Może się bowiem okazać, że auto opisane jako lekko uszkodzone, dojedzie do nas w stanie, który dyskwalifikuje możliwość jego dalszego użytkowania.

Przy szukaniu uszkodzonych pojazdów szukajmy ofert wystawianych jedynie w sprawdzonych źródłach. Chodzi tu głównie o motoryzacyjne portale aukcyjne w USA, które cieszą się dużym uznaniem i nieposzlakowanymi opiniami. Ich właściciele weryfikują sprzedawców i odmawiają współpracy oszustom. Dzięki temu, uzyskujemy pewność, że sprowadzony uszkodzony samochód, będzie dokładnie w takim stanie, jaki został nakreślony w ogłoszeniu.

Jeżeli obliczmy wcześniej koszt napraw oraz wszystkie opłaty związane z importem, otrzymamy odpowiedź czy warto ściągać taki samochód. Ofert możemy szukać także na aukcjach stron należących do firm ubezpieczeniowych. W takich miejscach można również trafić na dobrą okazję.

Nawet lekkie uszkodzenie w dużym stopniu zaniża wartość samochodu w realiach amerykańskich. Z tego powodu, można kupić pojazd za naprawdę niskie pieniądze. Dobrym posunięciem jest zlecenie wyszukania odpowiedniego uszkodzonego auta profesjonalnej firmie pośredniczącej. Jej pracownicy dysponują rozbudowaną siatką kontaktów, która zapewnia wynalezienie najlepszej oferty oraz bezpieczne przeprowadzenie importu.

 

Lekko uszkodzone czy mocno rozbite?

 

Import niesprawnych pojazdów może być opłacalny. Korzyści stwarzają zarówno lekko uszkodzone samochody z USA, jak i powypadkowe auta. Należy jednak zachować ostrożność. Chodzi o to, by nie zakupić wraku, który nie nadaje się do naprawy lub jego całościowy remont okazałby się zbyt kosztowny. Śmiało można jednak poszukiwać oferty wśród samochodów z niewielkimi awariami, jak również aut, które brały udział w wypadku, ale ich szkoda nie nosi znamion całkowitego uszczerbku.

Zanim zdecydujemy się na zakup, warto najpierw dobrze przeliczyć, ile będzie kosztowała nas naprawa i dopiero na tej podstawie wyliczyć wysokość całej inwestycji oraz oszacować, czy proces importu będzie nam się opłacał. Zdecydowanie nie powinny nas interesować samochody mocno rozbite. Na pewno na nich nie zarobimy.

 

Uważaj na samochody popowodziowe

 

Zalane samochody również mogą stanowić okazję. Jednak nie wszystkie. W tym przypadku warto zachować szczególną rozwagę. Bardzo niskie ceny takich pojazdów mogą nie zrekompensować stanu poważnych uszkodzeń. Niezwykle istotny jest fakt jak długo samochód znajdował się pod wodą. Długotrwały kontakt z cieczą mógł się bowiem przyczynić do zbyt intensywnego procesu korozyjnego, który już nie powstrzymają żadne zabiegi.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że bardzo poważne zardzewienie może prowadzić nawet dziur w karoserii. Narażone są także elementy mechaniczne. Szczególnie silnik mógł ulec awarii. Problem stanowią także samochody bogate w elektroniczne wyposażenie. Oczywiście woda jest śmiertelna dla takich komponentów. Zachowajmy zatem ostrożność przy zakupie popowodziowego samochodu lub skorzystajmy z profesjonalnej firmy oferującej sprowadzanie aut z USA.

 

Podsumowanie

 

Auta powypadkowe z USA mogą być opłacalne w sprowadzeniu. Warto rozglądać się za ofertami wśród pojazdów uszkodzonych oraz tych, które brały udział w wypadku. Rozbite samochody również mogą stanowić okazję, jednak zdecydowanie nie warto interesować się pojazdami o znacznym stopniu uszczerbku.

Zawsze, zanim zaczniemy licytować samochód, powinniśmy przeliczyć, ile wyniesie naprawa i oszacować opłacalność inwestycji. Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy ogłoszenie zawiera prawdziwe informacje. W tym celu, powinniśmy korzystać jedynie ze sprawdzonych portali, które gwarantują tylko uczciwe ogłoszenia.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone