Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Mustang Dark Horse – stworzony do wyścigów.

Dark Horse został wyposażony w zmodernizowany 5-litrowy silnik Coyote V-8 o mocy 500 koni mechanicznych, który może współpracować z sześciobiegową manualną skrzynią biegów Tremec lub 10-biegowym automatem – obie skrzynie biegów napędzają tylne koła za pośrednictwem mechanizmu różnicowego Torsen o ograniczonym poślizgu.

Fot. Fordmedia.com

Nowa V-ósemka Forda jest teraz wyposażona w podwójne korpusy przepustnicy zasilane przez dwa potężne wloty powietrza. Dodatkowo jednostka kryje wewnątrz kute elementy wraz z korbowodami z 5,2-litrowego GT500 o mocy 760 KM.

Nadwozie coupe jest ozdobione aerodynamicznymi elementami, takimi jak tylny spoiler, wloty maski oraz wysunięty przedni splitter. Tylny zderzak posiada masywny dyfuzor oraz poczwórne końcówki rur wydechowych. Mustang został ubrany w charakterystyczne emblematy Dark Horse na przednich błotnikach i pokrywie bagażnika.

Fot. Fordmedia.com

W standardzie, Dark Horse jest wyposażony w adaptacyjne zawieszenie MagneRide oraz 19-calowe koła z oponami Pirelli P Zero PZ4. Podstawowe felgi mają szerokość 9,5 cala z przodu i 10,0 cala z tyłu, ale te szerokości zwiększą się odpowiednio do 10,5 i 11,0 cala dzięki opcjonalnemu pakietowi „Handling”. Pakiet ten zawiera sztywniejsze sprężyny, grubsze przednie i tylne stabilizatory – podobnie jak pakiet Performance w szóstej generacji Mustanga. Dark Horse otrzymał też potężne sześciotłoczkowe zaciski Brembo, które zaciskają tarczę o średnicy 350mm.

Fot. Fordmedia.com
AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone