Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Jakie samochody z USA najchętniej sprowadzamy do Polski w 2018?

audi

Czy wiesz, jakie samochody z USA są najchętniej sprowadzane do Polski w 2018 roku? Przeczytaj nasz artykuł, sprawdź ranking i zobacz, jak wyglądał import samochodów ze Stanów Zjednoczonych nad Wisłę w 2018 roku. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Ci szybko rozpoznać rynek, a w przyszłości podjąć optymalną decyzję. Usiądź wygodnie i jedziemy z tematem!

Import aut z USA do Polski 2018 – liczby, konkrety i wnioski

Jakie samochody z USA chętnie sprowadzają Polacy? Import aut z USA do Polski najlepiej odzwierciedla ranking 2018. Zanim go przedstawimy, to chcemy Cię poinformować, że rynek importowy samochodów zza Oceanu rośnie w szybkim tempie. Oczywiście nie jest on tak rozwinięty, jak ten zza zachodniej granicy, ale co roku zwiększa się zainteresowanie importem samochodów z USA. Weźmy pod lupę liczby.

Wg. wiarygodnych danych rzetelnego Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR w samym tylko styczniu 2018 zarejestrowano najwięcej aut z USA w historii, bo aż 77 557 używanych samochodów osobowych i dostawczych.

To aż o 18,5% więcej niż w 2017 roku.

Warto nadmienić, że import aut osobowych z USA objął aż 92% ogólnej liczby sprowadzonych pojazdów.

Średni wiek sprowadzonych aut z USA w 2018 roku to 11 lat i 5 miesięcy.

Tutaj należy wspomnieć, że na wiek importowanych aut ze Stanów warto patrzeć nieco inaczej niż na metrykę pojazdów używanych w Polsce.

Powód?

Lepszy stan amerykańskich dróg oraz wysoka jakość podzespołów pojazdów produkowanych na rynek amerykański.

Decydujący wpływ na ranking aut sprowadzanych z USA mają oczywiście preferencje Polaków, które wpisują się w ogólnonarodowy trend, czyli zamiłowanie do marki Audi.

 

Import aut z USA – ranking 2018

 

Czas na podsumowanie importu aut z USA do Polski, czyli ranking 2018. Poznaj 6 najczęściej sprowadzanych modeli.

1. Ford Fusion (odpowiednik Forda Mondeo)

Liderem rankingu importu aut z USA jest Ford Fusion. Polacy doceniają jego efektowną sylwetkę wkomponowaną w najnowsze trendy, dużą przestrzeń, spalanie, które oscyluje w granicach 6,5-10 l/100km w trybie mieszanym oraz atrakcyjną cenę w porównaniu z innymi samochodami tego segmentu.

2. Audi Q5

Audi Q5 to auto sprowadzane z USA przez Klientów o większych możliwościach budżetowych. Druga lokata tego klasycznego SUVA klasy Premium nie może dziwić, ponieważ model zajmuje wysokie pozycje niemal we wszystkich rankingach sprowadzanych aut – w tym z Niemiec.

Elegancka opływowa sylwetka, doskonałe właściwości trakcyjne, bogate wyposażenie niemal w każdej wersji i dość pojemny bagażnik to niezaprzeczalne cechy tego popularnego modelu.

3. Audi A4

Audi A4 zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najchętniej importowanych aut z USA. Najczęściej wybierane są wersje produkowane po 2012 roku ze względu na wyższą kulturę pracy silnika. Model doceniany jest za wszystkie cechy słusznie przypisywane marce Audi – właściwości jezdne, dobry silnik i prestiż.

4. Audi A5

Tuż za podium uplasował się kolejny przedstawiciel koncernu założonego w 1909 roku przez Augusta Horcha. Wysoka pozycja w tym przypadku jest oczywista, ponieważ sportowa elegancja tego modelu to prawdziwe dzieło sztuki motoryzacyjnej. Oprócz zachwycającej sylwetki model z rewelacyjnymi właściwościami jezdnymi i bogactwem technologicznym. Prestiż oczywiście w pakiecie.

5. BMW Serii 3

Marka BMW to klasyczny przedstawiciel klasy Premium i symbol prestiżu na amerykańskim rynku. Trójki wciąż kuszą bardzo dobrą relacją wysokiej jakości do ceny. Muskularna sylwetka aut wyprodukowanych po 2004 roku nie odbiega znacząco od najnowszych trendów i wciąż znajduje uznanie wielbicieli marki BMW.

6. VW Passat CC

Pierwszą szóstkę zamyka Passat CC, czyli klasyczna limuzyna i doskonała alternatywa dla samochodów z wyższej półki cenowej. Co ważne, import aut z USA zapewnia możliwość sprowadzenia tego auta w okazyjnej cenie. Duże plusy za jakość, komfort, wysoką kulturę pracy silnika oraz linię stylistyczną.

Jeżeli chciałbyś importować auto z USA za pośrednictwem firmy pośredniczącej, to tutaj masz wykaz najlepszych polskich importerów.