Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Popularne auta sportowe z USA, które najczęściej sprowadzamy do Polski

sportowe auta z usa

 

Jeśli w Twoich żyłach od czasu do czasu płynie benzyna i uwielbiasz ten moment, kiedy muśnięcie pedału gazu pobudza silnik do dynamicznej jazdy, to z pewnością zainteresuje Cię nasz szybki przegląd popularnych aut sportowych z USA, które najchętniej wybierają Polacy. Czas na import koni mechanicznych zza Oceanu. A zatem – usiądź wygodnie i włącz ciekawość. Ruszamy!

 

Spis treści

Sprowadzanie samochodów sportowych z USA

 

Jeżeli myślisz poważnie o zakupie samochodu, który przyspiesza do setki znacznie szybciej niż w 10 sekund, to weź pod uwagę import aut sportowych z USA. Krótko mówiąc sportowe samochody za Oceanem są tańsze, a do tego często lepiej wyposażone niż ich europejskie odpowiedniki.

Co więcej, sprowadzenie auta sportowego z USA daje Ci znacznie większy wybór, a nawet upolowanie rzadkiego modelu lub wręcz nieosiągalnego w polskich, a nawet europejskich salonach, czy komisach. Import sportowego samochodu ze Stanów zapewnia Ci ponadto możliwość sprowadzenia klasycznych aut i prawdziwych legend motoryzacji, jak choćby Ford Mustang, Chevrolet Corvette, czy Doge Viper.

 

Jakie sportowe auta z USA najczęściej wybierają Polacy?

 

Szybki przegląd marek & modeli. Przyjrzyjmy się modelom amerykańskich sportowych aut trudno dostępnych na rynku europejskim. To właśnie one koncentrują wzrok w miastach na polskich drogach, pozostawiając większość modeli daleko w tyle…

 

Chevrolet Camaro

 

Kolejne wcielenie Chevroleta Camaro zachwyca linią i silnikami – od 406 do 587 KM w najmocniejszej wersji V8. Piękna klasyczna sylwetka, 4 sekundy do setki. Obecny model jest dostępny na rynku od wiosny 2009 roku i swoją stylistyką przypomina pierwszą generację legendy z 1967 roku. Nic dziwnego, że w 2010 r. Camaro zdobył nagrodę za design w prestiżowym konkursie „Word Car of the Year”.

Chevrolet Corvette

 

Corvette to auto sportowe z USA, które w Polsce cieszy się dużą popularnością. Niestety jest dość drogie, dlatego najczęściej sprowadzamy „średnie pokolenia” tych legendarnych samochodów. Płaska sylwetka, tylne lampy i mocny silnik. Amerykańska legenda w czystej postaci. Nic dodać nic ująć.

 

Dodge Charger

 

Muskularna sylwetka, masywne logo wkomponowane w zjawiskowy grill. Do tego, np. 8-cylindrowy silnik o mocy 470 KM… Polscy Klienci decydują się na nieco słabsze i bardziej ekonomiczne wersje Charger’a wyposażone w silnik V6 – i nie ma się czemu dziwić. Auto to propozycja bardziej dla miłośników wyrazistego wzornictwa w stylu NASCAR, niż klasycznych legend w nowoczesnej odsłonie.

 

SRT Viper 2011-2012 (dawniej Dodge Viper)

 

Dodge Viper, nazywany od serii rocznikowej 2013 – SRT Viper to auto, które swoim designem może konkurować z Lamborghini i Ferrari. Zachwyca agresywną sportową sylwetką i mocą silnika, która w najsłabszych wersjach wbija w fotel. Idealna propozycja dla fanów absolutnie wyjątkowych samochodów.

 

Jakie opłaty za sprowadzenie sportowego auta z USA?

 

Na koniec mniej efektowne, ale równie istotne informacje. Sprowadzając sportowe auto z USA trzeba pamiętać o doliczeniu do ceny zakupu auta koszt transportu, cło 10 % oraz podatek VAT w wysokości 19 % (w Niemczech) lub 23 % jeśli odprawę celną przeprowadzamy w Polsce. Do tego dochodzą koszty przystosowania auta do europejskich przepisów (w przypadku nowszych pojazdów koszt oscyluje średnio na poziomie 1200 PLN). Więcej w poradniku o kosztach sprowadzenia aut z USA.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone