Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Volvo rozwija współpracę z Google.

Spis treści

Współpraca

Volvo wraz z partnerem Polestar, intensywnie pracuje na rozwojem systemu Android Automotive OS. Właściciele nowych modeli szwedzkiego producenta, od tego roku są jednymi z pierwszych użytkowników systemu operacyjnego Google Android Automotive. Szkielet nowoczesnego oprogramowania systemu multimedialnego Volvo, tworzy system Android, który został dostosowany do współpracy z oprogramowaniem pokładowym. Grupa Volvo zdecydowała się na zaprzestanie dalszego rozwoju swojego systemu informacyjno-rozrywkowego Sensus Connect na rzecz integracji z Google. Dzięki tej współpracy system otrzymał takie aplikacje jak:

  • Apple CarPlay
  • Sklep Google
  • Mapy Google
  • Youtube Music
  • Tidal
  • Spotify
  • TuneIn Radio
  • Pogoda

Asystent Google – w czym nam pomoże

Dodatkowo system ten dysponuje możliwością sterowania głosowego „Google Asystent” oraz posiada aplikacje „Record & Send”, która umożliwia nagrywanie osobistych wiadomości głosowych i wysyłanie ich do wybranych odbiorców. Korzystając z funkcji Google Local Search, możemy wyszukiwać restauracje, hotele, stacje benzynowe i wiele innych miejsc na trasie. Po zalogowaniu się do konta Google, system operacyjny samochodu udostępni nam listę kontaktów a nawet pokaże ulubione playlisty ze Spotify lub Tidal. Android Automotive zapewnia ponadto głębszą integrację z systemami samochodowymi, takimi jak klimatyzacja czy kamery pokładowe.

Zalety nowego systemu

Większość dotychczasowych systemów multimedialnych, przez wielu producentów, nie jest aktualizowanych regularnie. Zastosowanie platformy Android pozwoli na uproszczoną modernizacje oprogramowania oraz jego optymalizacje pod względem działania. Dla Volvo jak i innych producentów samochodów, długoterminową korzyścią jest brak konieczności tworzenia i wspierania własnych systemów operacyjnych. Wykorzystanie oprogramowania dostarczonego przez Google wiąże się z szeregiem zalet dla szwedzkiej marki. Grupa Volvo odgrywa również ważną rolę w kształtowaniu platformy informacyjno-rozrywkowej, która pojawi się we wszystkich markach samochodowych.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone