Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Zachodnie Porty w USA mocno obciążone

Zachodnie Porty w USA mocno obciążone.

 

31/03/2021

W ostatni weekend, w portach LA i Long Beach, utworzył się ponownie spory zator w obsłudze statków. Przeszło 20 kontenerowców oczekiwało na rozładunek towaru, a według służb monitorujących ruch morski w zatoce, kolejnych 16 ma przybyć w ciągu najbliższych czterech dni.

 

Od października, ubiegłego roku, władze wraz z obsługą nie radzą sobie z sytuacją logistyczną w bliźniaczych portach. Jednak ta sytuacja dotyczy prawie wszystkich głównych portów morskich w USA.

 

Deficyt sprzętu, jak i siły roboczej w połączeniu z rozległą falą importu z Chin spowodował poważne problemy. Azja eksportuje dużo więcej towaru niż Stany Zjednoczone i Europa, co nieustannie powoduje destabilizację na rynku kontenerów. Znaczny deficyt kontenerów morskich przyczynił się do wzrostu stawek frachtu o ponad 140%.

W tym roku porty LA i Long Beach, obsłużyły o 25% więcej kontenerów, niż w tym samym okresie rok wcześniej. Transport morski ucierpiał jeszcze mocniej w ubiegłym tygodniu, po tym jak, statek towarowy Ever Given zablokował jedną z najważniejszych tras morskich na świecie. Zator na Kanale Sueskim trwał prawie tydzień i poważnie zaburzył światowy przepływ towarów.

 

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone