Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

PORADY - IMPORT AUT Z USA

Auta z USA licytowane na Copart – co warto wiedzieć?

copart

 

Sprowadzanie samochodów z USA stanowi okazję nie tylko do ściągnięcia rzadkiego pojazdu w dobrym stanie, który w warunkach europejskich będzie stanowił istną perłę motoryzacji, ale także poczynienie znacznych oszczędności finansowych. Opłaca się importować auta z USA, mimo wielu dodatkowych opłat jakie przyjdzie nam ponieść. Gdzie tkwi zatem tajemnica? Ściąganie samochodów jest opłacalne przede wszystkim ze względu na ich wyjątkowo niskie ceny na amerykańskim rynku wtórnym i bardzo szybki wzrost wartości w realiach europejskich. Jednak trzeba zachować ostrożność, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Copart to pewne miejsce, w którym można szukać bezpiecznych ogłoszeń.

Spis treści

Dlaczego należy zachować ostrożność?

Każdy, kto tylko słyszy o zakupie używanego pojazdu w USA, popada w obawy przed nieuczciwymi sprzedawcami, którzy mogą przecież fałszować treść ogłoszeń, a przede wszystkim realnego stanu technicznego wystawianego na sprzedaż pojazdu. To prawda. Nieuczciwe praktyki dealerów, które przecież tak dobrze znamy z rodzimego podwórka, mogą wydarzyć i w realiach amerykańskich.

Olbrzymia odległość jaka dzieli sprzedawcę z USA i nabywcę z Europy wpływa w większości przypadków na brak możliwości zweryfikowania rzeczywistego stanu auta. W praktyce mało kto, może pozwolić sobie na wyjazd do Ameryki podczas kupowania samochodu. Większość importerów jest zatem skazana na tzw. zakupy kota w worku.

Jednak nie do końca musi tak być, nawet jeśli transakcję chcemy przeprowadzić z Polski. Pomoc oferują specjalistyczne firmy pośredniczące, które gwarantują, że zakupiony samochód będzie w takim stanie, jaki wyczytaliśmy z ogłoszenia. Jak to możliwe? Dzieje się tak z kilku powodów.

Po pierwsze, pracownicy takich przedsiębiorstw dysponują rozległą siatką kontaktów w USA, co przekłada się na możliwości weryfikacji auta.

Po drugie zaś, ich doświadczenie i wiedza pozwala na ustalenie bezpiecznego źródła aukcji. Są portale aukcyjne, które odznaczają się rzetelnością i uczciwością. Wynika to z determinacji ich właścicieli, którzy sprawdzają wiarygodność sowich kontrahentów i podejmują współpracę jedynie z uczciwymi dealerami. Jeżeli nie chcesz wydać pieniędzy, a po czasie otrzymać wrak, korzystaj tylko ze sprawdzonych źródeł, jakie gwarantują np. aukcje Copart.

Unikaj prywaciarzy!

Podstawowa zasada, którą powinniśmy się kierować przy szukaniu wymarzonego pojazdu na amerykańskim wtórnym rynku motoryzacyjnym, jest unikanie ogłoszeń prywatnych.

Publikowane one bywają np. w lokalnych gazetach. Absolutnie nie stanowią one bezpiecznego źródła. To właśnie wśród takich ogłoszeń znajdzie się najwięcej oszustów, którzy fałszują realny stan techniczny.

Postaw na auta z USA Copart. To miejsce, które zapewnia bezpieczne zakupy.

Czym jest Copart?

Copart to motoryzacyjny portal aukcyjny, który znany jest na całym świecie. Ogromna popularność tego miejsca wynika przede wszystkim z rzetelności i uczciwości, a także możliwości przeprowadzenia bezpiecznych zakupów, bez konieczności weryfikowania realnego stanu technicznego pojazdu.

Jest to możliwe dzięki uczciwemu prowadzeniu domu aukcyjnego przez właściciela. Współpracuje on jedynie ze sprawdzonymi sprzedawcami, którzy niejednokrotnie byli poddani weryfikacji. Dzięki temu, aukcje Copart zapewniają bezpieczeństwo zakupów i sprowadzenie pojazdu w stanie, jaki został opisany w ogłoszeniu. Portal grupuje ogłoszenia motoryzacyjne wystawiane przez różne podmioty.

Na aukcjach znajdziemy zarówno pojazdy w dobrym stanie, nadające się do jazdy, jak i uszkodzone, popowodziowe oraz powypadkowe.

Jakie pojazdy można licytować w Copart?

Portal publikuje ogłoszenia, które dotyczą samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocyklów oraz quadów. Kupcy mogą poszukiwać pośród zarówno sprawnych pojazdów, jak i uszkodzonych.

Na aukcjach można znaleźć auta z rozmaitym rodzajem napędu, w tym również elektrycznym oraz wykorzystującym konstrukcję hybrydową. Miłośnicy samochodów zabytkowych mogą również wybierać wśród co najmniej trzydziestoletnich klasyków.

Historia Copart

Copart to portal aukcyjny, który może poszczycić się dużym doświadczeniem. Firma powstała w 1981 roku i od tamtej pory stale rozwija swoją siatkę biznesowych kontaktów i oferowanych usług.

Kontrahentami Copart są licencjonowani dealerzy, właściciele komisów samochodowych oraz sprawdzeni sprzedawcy prywatni, a nierzadko także firmy ubezpieczeniowe, które wystawiają na sprzedaż pojazdy uszkodzone i powypadkowe.

Współpraca jedynie z takimi podmiotami gwarantuje pełnię bezpieczeństwa dla nabywców zza wielkiej wody.

Kto może korzystać z Copart?

Copart to portal, który swoje usługi kieruje zarówno do nabywców prywatnych, jak i firm. Z serwisem współpracują zarówno indywidualni importerzy, jak i komisy samochodowe oraz przedstawiciele firm, którzy zamierzają ściągnąć pojazd na potrzeby przedsiębiorstwa.

Warunkiem korzystania z portalu jest ukończenie osiemnastego roku życia. Swój wiek należy potwierdzić. W tym celu, każdy zarejestrowany użytkownik zobligowany jest do przesłania do administracji portalu skanu dowodu tożsamości, który potwierdzi pełnoletniość.

W przypadku nabywców stanowiących podmiot działalności gospodarczej, proces uwierzytelnienia jest nieco bardziej rozbudowany. W takiej sytuacji będzie potrzebny bowiem dodatkowo affidavit, wielostanowy formularz podatkowy, identyfikator podatkowy, a także potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej. Najprostszą drogą do dokonania zakupu auta z USA, jest zlecenie tego procesu wspomnianej już specjalistycznej firmie pośredniczącej, która dokona za nas wszystkich formalności.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone