Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

PORADY - IMPORT AUT Z USA

IAAI – zaufane aukcje aut z USA

auta z usa iaai

 

Import pojazdu zza wielkiej wody wydaje się w pierwszej myśli procesem nieopłacalnym. Duża ilość opłat dodatkowych, a nade wszystko olbrzymia odległość, jaka dzieli nabywającego i sprzedającego, która wyklucza możliwość sprawdzenia stanu pojazdu przed zakupem, wielu potencjalnym kupcom skutecznie obrzydza to zjawisko. Jednak prawda jest zupełnie inna.

Mimo konieczności opłacenia rozbudowanego procesu transportowego oraz uiszczenia licznych opłat dodatkowych, sprowadzenie samochodu z USA może być wyjątkową okazją na opłacalny interes. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie szukać ogłoszeń motoryzacyjnych w USA, by nie sprowadzić wraku, który będzie nadawał się tylko na złom. Warto korzystać jedynie ze sprawdzonych portali aukcyjnych jak IAAI.

Spis treści

Sens sprowadzania aut z USA

Import pojazdów z Ameryki jest wciąż opłacalny. Największą popularność proces ten osiągnął, kiedy kurs dolara znacznie spadł. Dzisiaj, waluta ta jest bardziej umocniona w stosunku do polskiej, jednak sprowadzanie aut wciąż przynosi korzyść. Skąd to wynika? To przede wszystkim wysoki status materialny przeciętnego Amerykanina.

W tamtejszych warunkach, remont samochodu jest nieopłacalny. Średnio sytuowany mieszkaniec USA woli kupić nowy pojazd, kiedy jego dotychczasowy zaczyna mieć pierwsze symptomy zużycia. Oczywiście nabywając nowy samochód, dotychczasowy wystawiany jest na sprzedaż, a żeby dokonać tego jak najszybciej, żądane ceny są wyjątkowo niskie.

Tu właśnie pojawia się okazja dla importera z Europy, który zyskuje szanse na nabycie dobrego, zaledwie kilkuletniego pojazdu za niewielką cenę. Nawet dodatkowe opłaty i niewielka naprawa już w Polsce, sprawiają, że zakup jest wciąż opłacalny finansowo. Trzeba jednak uważać na zagrożenia, które wynikają z zakupu na odległość.

Jakie zagrożenia mogą się pojawić?

Oczywiście mowa tu o nieuczciwych sprzedawcach, których doskonale znamy z rodzimego rynku motoryzacyjnego. Kręcone liczniki, fałszowanie stanu technicznego czy inne zacieranie usterek, nie jest aż tak powszechne w Ameryce, jak w Europie, jednak również się zdarza. Brak możliwości dokonania oględzin pojazdu sprawia, że proces zakupu obłożony jest ryzykiem związanym z zaufaniem sprzedawcy.

Nie musi jednak tak być. Z pomocą przychodzą pośredniczące firmy, które dysponują rozległymi kontaktami i często mają możliwość sprawdzenia stanu pojazdu na miejscu, a przede wszystkim wiedzą od kogo kupować samochody (znajomość rynku i uczciwych sprzedawców), a jakich dealerów unikać. Jeżeli decydujemy się na samodzielny proces importu, musimy zachować szczególną ostrożność.

Jak uniknąć zagrożenia?

Przede wszystkim powinniśmy unikać szukania ogłoszeń prywatnych w lokalnych gazetach. To wśród nich znajduje się najwięcej oszustów, którzy zatajają rzeczywisty stan techniczny swojego pojazdu. Najważniejsze jest bezpieczeństwo transakcji. Postawmy zatem na sprawdzone portale aukcyjne, które istnieją na rynku od lat i zbierają pozytywne opinie, jako miejsca, które wolną są od nieuczciwych dealerów.

Jeżeli interesują nas uszkodzone pojazdy, warto szukać także okazji na stronach firmach ubezpieczeniowych, które wystawiają po niskich cenach auta powypadkowe. Jednym z najbardziej znanych i uznanych na rynku jest portal IAAI, który zbiera wyjątkowo pozytywne opinie.

Czym jest IAAI?

IAAI aukcje – to portal motoryzacyjny, który oferuje olbrzymią ilość rzetelnych i uczciwych ogłoszeń sprzedażowych. Skrót oznacza Insurance Auto Auctions Import. Jest to firma, która umożliwia uczestnictwo w licytacjach motoryzacyjnych.

Na portalu znajdziemy zarówno ogłoszenia dotyczące samochodów osobowych, jak i dostawczych, ciężarowych, motocykli i quadów. W ofercie znajdują się zarówno pojazdy sprawne, jak i uszkodzone, powypadkowe czy zalane.

Bezpieczeństwo IAAI

IAAI auto auctions to miejsce, które zapewnia importerom z odległych zakątków świata bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Jak to możliwe? Firma jest jednym z największych podmiotów na rynku, tygodniowo za jej pośrednictwem dochodzi średnio do 7000 transakcji. Z tego powodu, właściciele dbają o pozytywny obraz swojej marki.

To dlatego IAAI współpracuje jedynie ze sprawdzonymi kontrahentami, którzy uczciwie opisują swoje ogłoszenia. Ujawnienie prób oszustwa szybko kończy się zamknięciem współpracy z takim sprzedawcą. To dlatego IAAI opinie zbiera same pozytywne i sprawia, że importujący może czuć się bezpiecznie, kupując samochód na odległość.

Dla kogo IAAI?

Podobnie jak w przypadku innych portali aukcyjnych, IAAI przeznaczone jest zarówno dla nabywców prywatnych, jak i firm, np. licencjonowanych salonów dealerskich czy komisów samochodowych. Po zarejestrowaniu się na IAAI, użytkownik utrzymuje możliwość oglądania wystawianych ogłoszeń. Sam proces udziału w licytacji odbywa się przez pośrednictwo firmy aukcyjnej.

Potencjalny kupiec zobowiązany jest do określenia swojego finansowego maksimum, jakie jest w stanie zapłacić w przypadku konkretnego ogłoszenia. Licytacja odbywa się poprzez stopniowe podbijanie, a aktualną stawkę stanowi nie maksimum określone przez nabywcę, a kwota tego maksimum, która stanowi najwyższą granicę oferowaną przez kupca, który dał mniej.

Dla przykładu, jeśli nabywca X ustali maksimum na poziomie 2000 USD, a kupiec Y na poziomie 1750 USD, to aktualna stawka w aukcji będzie wynosiła 1751 USD i będzie należała do nabywcy X. Każdy, kto określa swoje maksimum musi wnieść tzw. vadium, czyli kwotę zabezpieczającą transakcję. Dzięki temu IAAI wyklucza nie tylko nierzetelnych sprzedawców, ale także nieodpowiedzialnych kupców. Po wygraniu aukcji istnieje możliwość skorzystania z pomocy fachowców, którzy dopełnią wszelkich wymaganych formalności.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone