Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

PORADY - IMPORT AUT Z USA

Instrukcje obsługi i serwisu – wszystkie marki i modele za darmo.

 

Instrukcje obsługi samochodu.

Podręczniki obsługi pojazdów nie należą do najciekawszych lektur, aczkolwiek są pełne cennych informacji, instrukcji i wskazówek. Obecne podręczniki stały się znacznie obszerniejsze, po części z powodu wielu ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa. Są dostarczane przez producenta do każdego nowego pojazdu. Zawierają obszerny opis wyposażenia danego modelu oraz istotne dane dotyczące jego serwisowania oraz eksploatacji.

Instrukcje samochodowe zazwyczaj obejmują pięć głównych obszarów:

  • wyposażenie,
  • umiejscowienie systemów bezpieczeństwa,
  • rozmieszczenie elementów sterujących wraz z ich szczegółowym opisem,
  • harmonogram przeglądów,
  • specyfikacja płynów eksploatacyjnych oraz dane przydane do bezpiecznego użytkowania pojazdu.

Wersje papierowe instrukcji można zakupić w autoryzowanym serwisie, lecz ceny ich wahają się od 80 do 350 PLN. Jednak od niedawna niektórzy producenci pojazdów zrezygnowali z papierowych wersji na rzecz elektronicznych – często również płatnych. W przypadku gdy język angielski nie jest dla nas przeszkodą, możemy skorzystać ze stron carmanuals.org oraz instrukcjaobsługipdf.pl.

Na tych portalach znajdziemy bezpłatne instrukcje obsługi do większości samochodów.

Cadillac Owners Manual

 

Poniżej znajdziecie listę linków, dzięki którym możecie bezpłatnie pobrać instrukcję obsługi samochodu od danego producenta z USA. W większości przypadków wystarczy wprowadzić rok produkcji, markę i model samochodu, a następnie pobrać instrukcję.

Helm Inc. – publikuje papierowe podręczniki obsługi dla Acury, Forda, wszystkich marek GM, Hondy, Isuzu, Jaguara, Lincolna, Lexusa, Mercury, Toyoty i Sciona — które są odpłatne.

Zatem polecamy skorzystać z powyższych stron, aby bliżej zapoznać się z naszym samochodem a także dowiedzieć się jak w pełni korzystać z elementów jego wyposażenia.

Car manual Mercedes

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone