Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Amerykańskie terenówki, które warto sprowadzić do Polski

 

Samochody terenowe i suvy z USA stały się w ostatnich latach symbolem prestiżu i oznaką luksusu. Coraz chętniej marzy nam się prowadzenie takich aut. W warunkach europejskich wciąż to jednak samochody, na które mogą sobie pozwolić jedynie najlepiej sytuowani. Rozwiązaniem może być import takich aut z USA od zaufanych partnerów. Zaoszczędzić można zarówno wybierając nowy amerykański samochód terenowy prosto z salonu, jak i szukając używanych pojazdów na rynku wtórnym. Sprawdźmy, jakie amerykańskie terenówki są warte sprowadzenia do Polski i które modele są najbardziej popularne.

 

Spis treści

Za co uwielbiamy auta terenowe z USA?

 

Monstrualność tych samochodów to jedna z największych zalet. Wielkie gabaryty, masywność i ciężar to nie tylko wymiar estetyczny, który przypada do gustu szczególnie panom. To przede wszystkim wariant, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo w trakcie kolizji.

Kierowca obudowany jest bowiem masą ciężkiej blachy, która znacznie zmniejsza strefę zgniotu i chroni jego ciało. To także olbrzymi komfort obserwowania drogi z podwyższenia. Suvy to także wielka przestrzeń wewnątrz auta, a także bardzo rozległy bagażnik, który sprawia, że pojazd jest idealny dla rodziny. Sprawdzi się zarówno podczas dużych zakupów, jak i wyjazdów na wczasy.

 

Jeep Cherokee / Grand Cherokee / Wrangler

 

Tej marki nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu miłośnikowi motoryzacji. Jeep to firma, która stała się wręcz legendą amerykańskiego rynku samochodowego. Cherokee to najchętniej sprowadzana amerykańska terenówka przez Polaków zza wielkiej wody. Nie może to dziwić. W tym przypadku nie chodzi tylko o uznanie, jakim cieszy się marka.

Cherokee to samochód uniwersalny, który znacznie wykracza poza klasyczną definicję terenówki. To pojazd, który idealnie sprawdzi się na nierównych bezdrożach, ale także zapewnia olbrzymi komfort sunięcia po miejskiej dżungli.

Terenowe możliwości zastosowania nie uniżają tu możliwościom dynamicznej jazdy. Najczęściej szukamy modeli z wersją KL, która po raz pierwszy na rynku pojawiła się w 2014 roku. Wyposażenie tego pojazdu to prawdziwy raj dla kierowcy. W standardzie mamy tu m.in. tempomat, aż dziesięć poduszek powietrznych czy asystent parkowania. To auto, które zdecydowanie warto sprowadzić z USA. Jego wartość na rynku europejskim szybko wzrośnie.

 

Hummer H2

 

Jeżeli interesują nas terenowe marki z Ameryki, to Hummer jest wręcz ich symbolem. To pojazdy, które zdecydowanie opłaca się sprowadzać. W Europie uchodzą za klasykę masywnego piękna, osiągów i luksusów. Napęd na cztery koła i automatyczna skrzynia bazująca na czterech biegach zapewnia najwyższy standard komfortu prowadzenia auta.

Wśród dodatkowych atutów, które wpływają na jakość H2 należy wymienić chromowane felgi i rozbudowane warunki multimedialne. To pojazd, którym można nie tylko jeździć po każdym typie nawierzchni i trudności terenu, ale w którym można także się zrelaksować.

 

Cadillac Escalade

 

Piękno i luksus to terminy, które idealnie pasują do typowo amerykańskiej terenówki, jaką jest Cadillac Escalade. Pojazd ten słynie z dwóch aspektów. Potężne silniki, które przekładają się na wspaniałe osiągi, zarówno pod kątem możliwości rozwinięcia prędkości, jak i dynamiki jazdy, a także bardzo bogate wyposażenie wnętrza, które dostępne jest już w standardowej wersji.

Escalade to pojazdy, które często poszukiwane są przez polskich kupców za wielką wodą, ze względu na fakt, że są to typowe samochody terenowe z USA, które w Europie należą do rzadkości. Jednocześnie są to auta, które wręcz zachwycają swoją nietuzinkową stylistyką.

 

Terenowe stare auta

 

Dobrym pomysłem jest również poszukiwanie tanich i starych samochodów terenowych z USA. Tu również warto szukać wśród najbardziej uznanej marki. Grand Cherokee drugiej generacji z lat 1998-2004 to pojazd, który wciąż będzie zachwycał jakością, a możemy spokojnie kupić za mniej niż trzydzieści tysięcy złotych.

Chevrolet Suburban to typowa amerykańska terenówka, która oparta na jest na wzorcu pick-upów. Jest to zatem jeden z najbardziej monstrualnych suvów, jakie dostępne są na rynku. Wśród starych Suburbanów, najczęściej celujemy w roczniki 2001.

 

Podsumowanie

 

Amerykańskie samochody terenowe i suvy to symbol luksusu, bezpiecznej i komfortowej jazdy w każdym terenie oraz monstrualnej estetyki. Ich sprowadzanie z USA jest wyjątkowo korzystne i pozwala na poczynienie znaczących oszczędności. Korzyści można odczuć zarówno na nowych autach, jak i starszych, używanych. Wśród tych drugich, bardzo dobrą terenówkę możemy kupić już za niecałe trzydzieści tysięcy złotych. To kwota, za którą na europejskim rynku nie nabędziemy terenówki w takim roczniku.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone