Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Jak obniżyć cenę pakietu OC i AC?

Spis treści

Jak obniżyć cenę pakietu OC i AC?

Rosnące ceny polis OC i AC mogą być sporym obciążeniem dla budżetu kierowców. Nic więc dziwnego, że każdy właściciel auta stara się znaleźć skuteczne sposoby na obniżenie kosztów ubezpieczenia komunikacyjnego, nie rezygnując przy tym z jakości ochrony.

Warto poznać zatem sprawdzone strategie, które ułatwiają znalezienie korzystnych cenowo polis, a także zgłębić zagadnienie: od wyboru odpowiednich ofert po zrozumienie czynników kształtujących koszta. Z tego artykułu dowiesz się, czy zniżki z OC przechodzą na AC i jakie są sposoby na obniżenie ceny pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych.

Jak sprawdzić swoje zniżki z OC i AC?

 

Ubezpieczyciele naliczają zniżki za bezszkodową jazdę. Zazwyczaj jest to 10% za każdy rok. Towarzystwa mają możliwość weryfikacji historii ubezpieczeniowej każdego kierowcy. Mogą sprawdzić liczbę spowodowanych dotąd szkód w bazie UFG. Warto przy tym wiedzieć, że każdy ubezpieczyciel indywidualnie określa zasady przyznawania zniżek na ubezpieczenie OC i AC, a także, że są one związane z kierowcą, a nie z pojazdem.

 

Aktualne zniżki oraz dotychczasowy przebieg ubezpieczenia można sprawdzić również samemu w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. Aby to zrobić, wystarczy pobrać i wypełnić wniosek dostępny na portalu internetowym UFG, a następnie odesłać go do Funduszu.

 

Jak naliczane są zniżki za OC i AC?

 

Zniżki OC i AC przyznawane są przede wszystkim za brak szkodowości. Firmy ubezpieczeniowe umożliwiają zebranie maksymalnie 60% zniżek w polisie. Jednak może zdarzyć się, że ubezpieczyciel zaoferuje kierowcy także 20% zniżki za rok bezszkodowej jazdy. Należy uświadomić sobie przy tym, że na wysokość składki za OC i AC wpływa znacznie więcej zmiennych.

 

Do najważniejszych czynników determinujących cenę polisy komunikacyjnej należy zaliczyć: wiek kierowcy, jego historię ubezpieczeniową, długość posiadania prawa jazdy (doświadczenie za kierownicą), jego miejsce zamieszkania, a także markę, model, rocznik auta oraz pojemność silnika pojazdu, a w przypadku polisy AC również wartość auta. Na ostateczny koszt polisy OC i AC wpływa także indywidualna polityka towarzystwa – różne firmy inaczej podchodzą do danych ryzyk w procesie wyliczania składki.

 

Jak obniżyć cenę pakietu OC i AC?

 

Bezszkodowa jazda to podstawa! Warto poznać jednak dodatkowe strategie umożliwiające obniżenie ceny składki za ubezpieczenie komunikacyjne. Oto kilka niezawodnych sposobów na to, by zaoszczędzić na zakupie polis OC i AC w pakiecie:

 

 

  • Wybierz odpowiedni zakres ochrony AC

 

 

Im większy zakres ochrony, tym wyższa cena polisy autocasco! Oceń zatem dobrze swoje potrzeby. Jeśli na przykład nie potrzebujesz ochrony w wariancie all risks, możesz dokonać wyboru AC ryzyk nazwanych lub minicasco – nie zapewni to kompleksowego wsparcia, ale będzie znacznie tańszym rozwiązaniem!

 

 

  • Wybierz odpowiedni sposób naprawy i rodzaj użytych części

 

 

Polisa autocasco, która zapewnia wymianę części na oryginalne, jest znacznie droższa, niż ma to miejsce w przypadku części zamiennych. Podobnie polisa z gwarancją naprawy w serwisie narazi Cię na wyższą składkę niż AC rozliczane na podstawie kosztorysu.

 

Jeśli natomiast jesteś doświadczonym kierowcą, któremu towarzystwo udziela wysokiej zniżki, rozważ także zakup ochrony od utraty zniżek u swojego ubezpieczyciela.

 

 

  • Porównaj produkty różnych towarzystw

 

 

Każdy ubezpieczyciel indywidualnie określa cenę polisy OC i AC, dlatego koszt takiego pakietu w poszczególnych towarzystwach będzie się różnić. Wysokość składki może też obniżyć np. zakup pakietu OC i AC przez internet. Porównanie ofert wielu ubezpieczycieli jest najskuteczniejszą metodą znalezienia ubezpieczenia w korzystnej cenie!

 

Dlatego już dziś skorzystaj z praktycznej porównywarki OC i AC stronie CUK: https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod/pakiet-oc-ac! To skuteczne narzędzie, które ułatwi Ci znalezienie najtańszej i najlepszej oferty pakietu polis dla pełnej ochrony Twojego auta!

 

Czy zniżki z OC przechodzą na AC?

 

Jeśli masz wysoką zniżkę w obowiązkowej polisie komunikacyjnej, na pewno zastanawiasz się, czy zniżki z OC przechodzą na AC. Byłoby to dla Ciebie ogromną dyspensą finansową podczas zakupu pakietu ubezpieczeń. Otóż większość towarzystw rozpatruje jednak zniżki OC i AC osobno. Obie polisy dotyczą bowiem różnych aspektów ryzyka. OC zabezpiecza przed odpowiedzialnością finansową za szkody wyrządzone innym użytkownikom ruchu, podczas gdy AC chroni przed stratami związanymi bezpośrednio z własnym pojazdem.

 

Jak zatem skutecznie obniżyć cenę polisy? Niektóre towarzystwa mogą oferować specjalne promocje lojalnościowe, w ramach których klienci posiadający u nich OC, mogą otrzymać dodatkowe zniżki lub korzyści przy zakupie autocasco. Warto zatem porównać aktualną cenę polisy podczas zakupu pakietu OC i AC, a także sprawdzać oferty w różnych towarzystwach.

 

Gdzie tanio kupić pakiet OC i AC?

 

Jedynie regularne porównywanie ofert u wielu ubezpieczycieli umożliwi Ci znalezienie najkorzystniejszych cenowo pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych! Obowiązkowe OC uchroni Cię od kosztów za szkody wyrządzone innym, a opcjonalne AC kompleksowo zadba o Twoje auto.

 

Najlepsze aktualne oferty polis w pakiecie znajdziesz na stronie CUK Ubezpieczenia. To nowoczesna porównywarka, która sprawnie przeprowadzi Cię przez proces zakupu odpowiedniej ochrony! Inwestycja w kompleksowe wsparcie ubezpieczyciela zapewni Ci spokój ducha i stabilność finansową w obliczu niespodziewanych zdarzeń. Sprawdź oferty OC i AC już dziś!

 

 

 

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone