Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Ford Fusion, czyli Mondeo z Ameryki

ford

Znany w Polsce i całej Europie Mondeo czwartej generacji przemierza amerykańskie drogi jako Ford Fusion. To dokładnie ten sam samochód, z tym że za Oceanem dostępna jest tylko wersja sedan. Dlaczego o tym piszemy? Powód jest jeden – import Forda Fusion z USA pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Co więcej amerykańskie Fordy są bardzo dobrze wyposażone. Krótko mówiąc warto.

Ford Fusion z USA – silniki

W przeciwieństwie do Mondeo, Ford Fusion występuje tylko w wersji benzynowej. Do wyboru są jednostki Ecoboost (te same co w Europie) o pojemności 1.5; 1.6 oraz 2.0 oraz dostępnej tylko w amerykańskiej wersji Titanum 2.5 litra i mocy 240 KM. Do wyboru są także hybrydy.

W USA Ford Mondeo, czyli Fusion występuje także w odmianie Sport z największym silnikiem benzynowym V6 Biturbo o pojemności 2,7 l oraz mocy aż 325 KM. Tym samym model z napędem na cztery koła (AWD) staje się poważną konkurencją dla najmocniejszych wersji sedanów w swojej klasie, np. Opla Insignii OPC.

Ford Mondeo, a Fusion z USA – różnice

Ford Mondeo i Fusion z USA to te same auta, jednak jest między nimi kilka różnic, o których warto wiedzieć. W naszym artykule przedstawimy te najważniejsze.

Nadwozie

Jak już wspomnieliśmy amerykański Mondeo produkowany jest tylko w wersji sedan, które w Europie wybierane są rzadziej niż bardziej popularne kombi.

Konsola środkowa

Ford Fusion z USA w przeciwieństwie do europejskiego Mondeo posiada pokrętło na konsoli środkowej. Pokrętło służy do wyboru trybu pracy automatycznej skrzyni biegów – dokładnie tak jak w Jaguarach. To rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze niż klasyczny drążek.

Poduszki powietrzne

Tej różnicy nie widać gołym okiem i życzymy wszystkim, aby tak pozostało. Ford Fusion posiada poduszki dwustrzałowe, podczas gdy europejski Mondeo – zgodnie z przepisami wyposażony jest w jednostrzałowy airbag. Oznacza to, że standardowy zamiennik nie będzie pasował. Na szczęście nasze sklepy motoryzacyjne już uzupełniają ten deficyt.

Chłodnica i przewody

Kupując amerykańskiego Forda Fusion trzeba wziąć pod uwagę, że chłodnice i przewody są inne niż w europejskim Mondeo, dlatego trzeba będzie znaleźć serwis, który specjalizuje się w naprawach i wymianie części do Forda Fusion.

Nie jest to jednak duży problem, ponieważ po polskich drogach jeździ coraz więcej aut sprowadzonych z USA, a co za tym idzie mechanicy zyskują coraz większe doświadczenie w wymianie części oraz serwisie modelu Fusion.

Wyposażenie

Amerykanie najczęściej kupują Forda Fisuion w jego bogatych wersjach (zwłaszcza Titanum) – z podgrzewanymi fotelami oraz dwustrefową, automatyczną klimatyzacją oraz całym katalogiem dodatkowych udogodnień.

Sprowadzając zatem uszkodzony i idealnie wyremontowany samochód możemy w bardzo kuszącej cenie zyskać auto, za które w Polsce zapłacilibyśmy nawet kilkadziesiąt tysięcy więcej.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Warszawa