Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

General Motors – wstrzymuje cały eksport na wschód.

 

Koncern General Motors dołącza do wielu innych firm, odcinając własną działalność z Rosją. Producent samochodów z Detroit ogłosił w poniedziałek, że wstrzymuje cały eksport do kraju, który obecnie jest w konflikcie z Ukrainą.

Siły rosyjskie zaatakowały Ukrainę w zeszłym tygodniu, co oznacza największy atak jednego państwa przeciwko drugiemu w Europie od czasu drugiej wojny światowej.

Rzecznik – „GM zobowiązuje się do przestrzegania praw i przepisów rynków, na których prowadzimy działalność, w tym obowiązujących sankcji gospodarczych USA oraz przepisów i regulacji dotyczących kontroli eksportu”

 

Fabryka General Motors w Arlington  (Photo by Brandon Wade for General Motors) / media.gm.com

 

Odcięcie eksportu samochodów do Rosji nie będzie miało większego wpływu finansowego dla GM. Producent sprzedaje zaledwie 3000 pojazdów rocznie za pośrednictwem 16 tamtejszych dealerów.

GM nie posiada zakładów produkcyjnych w Rosji, więc większość sprzedawanych tam pojazdów jest importowana z fabryk amerykańskich, a część sprowadzana jest z Korei Południowej.

General Motors jednocześnie pracuje nad zminimalizowaniem wszelkich potencjalnych zakłóceń w łańcuchu dostaw części.

Ponadto w poniedziałek Volkswagen zawiesił dostawy samochodów do dealerów na wschodzie. „Dostawy mają zostać wznowione, gdy tylko zostaną wyjaśnione skutki sankcji nałożonych przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone” – powiedział rzecznik VW.

 

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone