Portal miłośników samochodów Amerykańskich

firmy porady newsy ze świata

NEWSY - AUTA Z USA

Stare samochody amerykańskie z duchem zabytku i luksusu

klasyczne auta z usa

 

Klasyczne auta z USA to żywa historia motoryzacji, urzekająca siłą oryginalnej stylistyki, gratka dla koneserów oraz dobra inwestycja, ponieważ amerykańskie zabytkowe samochody ciągle zyskują na wartości. Co więcej, warto podkreślić, że rynek klasycznych aut z USA ciągle rośnie.

 

Spis treści

Import zabytkowych aut z USA

 

Za samochód zabytkowy (tj. powyżej 30 lat) nie zapłacisz cła, które w przypadku młodszych aut wynosi standardowo 10%. Drugą niespodzianką jest niższy VAT, który wynosi tylko 8%, a nie 19% jak w standardowych transakcjach.

W przypadku klasyka zostaniesz zwolniony także z opłaty podatku akcyzowego! Liczby mówią, że warto – zwłaszcza jeśli import auta zabytkowego z USA powierzysz dobrej firmie, która specjalizuje się w ściąganiu samochodów zza Wielkiej Wody.

A zatem jeśli interesują Cię klasyczne auta z USA lub planujesz zakup to zapraszamy Cię na przejażdżkę po naszym subiektywnym katalogu, w którym zaparkowaliśmy 5 wybranych amerykańskich legend.

 

Ford Mustang

 

Ford Mustang z 1967 i 1968 roku to klasyka klasyki – kultowy, zabytkowy model, który zachwyca amerykańskim designem oraz gwarantuje prawdziwą radość z jazdy. Mustang już w latach 60-tych stał się legendą, synonimem wolności oraz aktorem wielu filmów produkowanych przez Hollywood.

 

ford mustang

 

Wraz z rolą detektywa Bullitta granego przez Steve Mcqueen’a w pamięci widzów i miłośników motoryzacji utrwalił się Ford Mustang GT 390 z potężnym, 335-konnym silnikiem V-8. Dziś to auto w dobrym stanie jest warte tyle, co bogato wyposażone BMW 7.

 

Ford Mustang Shelby

 

Jeden z najbardziej pożądanych modeli z kolekcji Mustanga to Ford Shelby z 1968 roku z potężnym prawie pięciolitrowym silnikiem benzynowym V8 o mocy 360 KM. Model wziął swoją nazwę od nazwiska projektanta samochodów Carolla Shelby, który stworzył legendarną wersję Coupé.

ford mustang shelby

 

Chevrolet Chevelle

 

Auto pojawiło się po raz pierwszy w 1964 roku jako Chevrolet Malibu. W swoim kolejnym wcieleniu zapoczątkował erę samochodów, którą za Oceanem określano jako „Muscle cars”. Wersje z lat 1964-1967 znane jako SS (Super Sport) odnosiły się wyłącznie do wersji coupé i kabriolet z najmocniejszym silnikiem o mocny 350 KM.

Dziś Chevelle to prawdziwa perła dla miłośników klasyków oraz inwestorów.

 

Lincoln Continental Mark IV

 

lincoln continentalTen charakterystyczny model z gigantyczną maską stanowił w latach 70-tych synonim bogactwa i … przestępczego półświatka.

Ten gigant był dostępny tylko w wersji 2-drzwiowej oraz miejscem aż dla 6 pasażerów.

Już sam ryk 7,5-litrowego silnika V8 wzbudza respekt.

Podobnie jak kiedyś, także i dziś stanowi obiekt pożądania miłośników „prawdziwych amerykańskich samochodów”.

 

Chevrolet Corvette C3 1967 z USA

 

Ten model w końcu lat 60-tych wyglądał niezwykle futurystycznie. W wersji podstawowej napędzany był silnikiem V8 o mocy 350 KM. Od 2013 roku produkowana jest siódma generacja pojazdu (C7), ale dla miłośników klasyki prawdziwą gratką jest oczywiście wersja C3.

AUTA Z USA 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone